Anca Badiu
FAQ †FAQ†† Căutare †Căutare†† Membri †Membri†† Grupuri †Grupuri
Înregistrare††::† Autentificare Mesaje private


Crează un subiect nou  Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 Noul videoclip Anca Badiu: premiera pe Monden.info « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
aadmin
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 12:45 am    Titlul subiectului: Noul videoclip Anca Badiu: premiera pe Monden.info Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 87

Aici, pe monden.info
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lau
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 1:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 28/Sep/2007
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

Adica maine seara? Very Happy Very Happy Very Happy
Wow!
Abea astept! Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luczian
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 1:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

OMG! Very Happy
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MALINA
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 11:53 am    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

wow!!!Super tare!Ma bucur ca premiera videoclipului este pe acest blog Wink Abia astept Very Happy
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
PATRIK
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 5:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

S-a dus cu premiera la clip....il gasiti deja pe monden.info ca cineva "a scapat" clipul pe net
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Lau
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 8:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 28/Sep/2007
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

In mare mi se pare ok.
Nu inteleg insa rostul cadrelor cu peisaje din desert. Mi se pare ca strica toata trairea pe care ti-o transmite videoclipul si melodia.
Personal nu mi se pare ca a meritat asteptarea.
ps: videoclipul a aparut si pe youtube.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tainted Love
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 9:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 15/Mai/2007
Mesaje: 117
Locație: Sibiu/Frankfurt

Am fost foaaaaaarte incantat sa aflu ca in sfarsit pot vedea clipul, dupa 6 luni de asteptare. Scenele mele preferate sunt cele din final, unde Anka trece in directie opusa fata de ceilalti, in alb, pe cand ei sunt in negru si se baga in ei. Laughing Sincer, mereu mi-au placut scenele de acest tip in videoclipuri, nu pot sa imi explic de ce.

De asemenea, imi place mult scena cu ea, cand coboara din pat, infasurata in patura, la minutul 1:52 e foaaaaaarte sexy ( Embarassed ) -> e un compliment, sa fie luat ca atare. In plus, buzele ei sunt fenomenale in clipul asta, pana acum nu le observasem!

Scena cu desertul pe care au criticat-o multi prin multe locuri...putea si sa fie si sa nu fie, pe mine nu ma incurca absolut deloc. Acel "cineva" e in mintea ei si in desert si in patul matrimonial, in care sta singura, langa semineu si intre acei oameni pe care ii "desparte"...adica mereu, oriunde s-ar afla. Asa vad eu ideea, dar poate ne-o clarifica Mihnea, parca avea cont aici.

All in all, eu nu pot da minusuri clipului, e altceva in peisajul muzicii romanesti, ceva reusit si de calitate. Pot da un minus celor de la Roton ca piesa a intrat in urma cu multe luni pe destule posturi de radio si nu a atins pozitii foarte bune, tocmai pentru ca la vremea respectiva doar se intentiona a fi promovata, ea nu beneficia de clip. Acum, cand piesa nu mai e in acele topuri, e discutabil daca va mai fi inclusa...ideea e ca "Cineva" nu cred ca va urca atat de sus in top din acest motiv, ca a fost deja. La fel au patit Crush si Alexandra cu piesa "Hello", ei sunt tot la Roton. De asemenea, cred ca era mult mai potrivita aparitia videoclipului atunci cand ar fi trebuit...vine vara, de obicei piesele care prind acum sunt cele vesele si colorate. Dar nu e o lege asta, ma las surprins.

In concluzie, felicitari pentru clip, nota 10 de la mine, ati facut o treaba extraordinara! Very Happy

Inca ceva...am vazut pe un anume site ca se poate downloada videoclipul in high quality, nu stiu daca am voie sa pun aici link-ul...daca da, imi spuneti si il pun.
_________________
Poate intr-o zi iti vei dori, sa ma vezi zambind ca-n prima zi, atunci te vei gandi doar la mine...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lau
MesajTrimis: Mie Mai 21, 2008 2:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 28/Sep/2007
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

M-am uitat de vreo 10 ori la videoclip si, facand o comparatie cu un videoclip tot al unei melodii lente care a aparut recent si care e foarte laudat (nu stiu daca e ok sa zic-asta in cazul in care nu v-ati prins, Smile ), este inr-adevar altceva. Videoclipul asta are totusi ceva deosebit, care il scoate in evidenta. Se vede ca s-a muncit foarte mult la el si cu multa pasiune si dorinta pentru a iesi cat mai bine. Imi place foarte mult secventa de la min 1:29s, atunci cand Anka intoarce capul. Poate parea ceva simplu, insa cred ca a fost foarte greu sa coordoneze miscarea dupa melodie (sigur a fost un "razboi cu nervii" acolo Very Happy -dar a meritat). In plus Anka ne-a arata inca o data cat este de frumoasa (nu ca ar fi vreo noutate Laughing). Cel putin ochii ei cred ca sunt cei mai faini pe care i-am vazut vreodata Embarassed (e un simplu compliment Smile )
Si, asa cum zicea si Tainted Love, cred ca cel mai bine era daca acum se promovau si melodia si videoclipul. Dar sunt sigur ca exista motive pentru care nu s-a facut acest lucru.
Concluzia mea: un videoclip bun, unic, din mai multe puncte de vedere, in ton cu muzica pe care Anka o promoveaza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luczian
MesajTrimis: Mie Mai 21, 2008 11:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

e bine ca un videoclip starneste atatea comentarii (si aici nu ma refer doar la cele de aici), inseamna ca o sa se bucure de succes. Smile

mie, imi place f. mult videoclipul. a meritat asteptarea, se vede ca s-a lucrat mult la el (de la calitatea elementelor 3D pana la calitatea imaginii). imi plac mult si cadrele care surpind noi ipostaze ale Ancai, pe care nu le stiam, si care starnesc comparatii inedite (am vazut pe ceva site un comentariu cum ca Anca ar semna cu Angelina). Laughing

scenele mele favorite sunt close-up-urile si scena din dormitor/camera de hotel. la cea cu camera de hotel am de fapt singura mea observatie referitoare la clip - in momentul in care Anca iese pe terasa si cadrul se retrage, modul in care e construita terasa si prezentata portiunea respectiva din cladire se indeparteaza cam mult de realitate. pe de alta parte, chestiunea asta poate reprezenta un aspect pozitiv, intrucat trairile pe care ti le transmite piesa pot fi considerate si ca parte a unor stari de visare. Smile

scena cu desertul mi se pare mai mult decat potrivita. d.p.d.v. simbolic mi se pare esentiala, nu stiu de ce unii considera ca nu se incadreaza in "peisaj". cu atat mai mult cu cat scena de mai sus despre care vorbeam, surpinde un hotel intr-un desert... prin urmare, e vorba si de coerenta scenica.

in concluzie, mie clipul mi se pare unul dintre cele mai bune videoclipuri romanesti ce-au aparut anul acesta. in mod absolut, e cel mai bun clip al unei artiste romanesti, dar eu cred ca poate concura cu succes pentru statutul de cel mai bun videoclip romanesc al anului. felicitari Ancai, si intregii echipe! Very Happy

P.S.: referitor la povestea cu promovarea piesei inainte de clip... e normal ca o piesa care place de pe un album sa ajunga la radio. eu am auzit-o la un post de radio local, intr-o emisiune de dedicatii, acum cateva luni. si cam atat. n-am auzit-o in mod frecvent pe vreunul din statiile radio importante din tara. or faptul ca piesa a scapat de cateva ori la radio, asta nu inseamna promovare. Razz
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MALINA
MesajTrimis: Mie Mai 21, 2008 12:28 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Imi pare rau de "incidentul"cu videoclipul Sad Nu stiu cine a fost in stare de asa ceva dar a facut un lucru foarte urat Sad
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
anca
MesajTrimis: Mie Mai 21, 2008 1:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STAR

Data înscrierii: 21/Feb/2007
Mesaje: 187

Asa cum va anuntasem cu ceva timp in urma ca va iesi un clip pe masura, Wink ma bucur sa aud numai pareri frumoase si sincere de la voi Very Happy deci am hotarat impreuna cu nenea admin cum ziceti voi Laughing ca videoclipul sa stea cel putin 2 saptamani pe tv,dupa care va intra si piesa pe radio...este o strategie f bine gandita..lumea,ca sa stie piesa trebuie intai s o vada pe tv Wink
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MALINA
MesajTrimis: Mie Mai 21, 2008 2:18 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Da Anca...perfect de acord cu aceasta strategie Very Happy
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ADI
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 1:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

Imi place mult, foarte mult clipul! Eu chiar consider ca nu am asteptat in zadar si este un clip minunat, cu adevarat profesionist, in care s-a pus toata pasiunea, tot talentul si toata daruirea Ankai ca artist si a echipei cu care a lucrat, mai ales si Mihnea De Vries. Eu unul sunt extrem de fericit pt ca a iesit minunat si piesa este adorabila.

Felicitari tuturor!!! Pup, Anka.
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
luczian
MesajTrimis: Sâm Mai 24, 2008 4:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

heeey, Cineva a strans mai bine de 1.100 de vizionari in doar 4 zile de la aparitia pe YouTube! Very Happy

foarte tare, felicitari! Wink
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MALINA
MesajTrimis: Sâm Mai 24, 2008 11:57 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Yey!!!F tare!ms de stire Luci Very Happy Ma bucur f mult Very Happy
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje Du-te la pagina 1, 2  Următoare Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  



Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
Powered by DFMG
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community