Anca Badiu
FAQ †FAQ†† Căutare †Căutare†† Membri †Membri†† Grupuri †Grupuri
Înregistrare††::† Autentificare Mesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 Diary of a Fan « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
MALINA
MesajTrimis: Mar Mai 22, 2007 10:17 pm    Titlul subiectului: Diary of a Fan Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

M-am gandit ca ar fi frumos ca la acest topic fanii Anka sa posteze un "jurnal" de fan adevarat!Un lucru pe care il considera cel mai frumos si mai important ca fan Wink
Asa o sa ne cunoastem mai bine Very Happy
_________________
www.anka4life.skyrock.com


Ultima modificare efectuată de către MALINA la Joi Noi 01, 2007 9:18 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
PATRIK
MesajTrimis: Mar Mai 22, 2007 11:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

Anka a devenit o parte din viata mea .De cate ori ma simt happy sau sad iau CD-ul Anka si dau play.Albumul este un mix de mai multe sentimente pt ca il ascult cu placere oricand dandu-mi putere pentru a infrunta lucrurile rele,practic ma incarca cu energie pozitiva si imi da multa atitudine .Imi pare foarte bine ca exista Anka ca si persoana pe Pamant si iubesc ziua aceea in care am zis 'hai sa iau si CD-ul ei'.
Anka iti multumesc ca existi si ca ma incanti de fiecare data cu vocea ta senzuala combinata cu o muzica de calitate superioara.:*:*:*
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
MALINA
MesajTrimis: Mie Mai 23, 2007 8:56 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Draga patrikkk de la primul tau mesaj in acest forum am banuit ca esti un fan si un baiat super!si cu fiecare mesaj al tau demonstrezi acest lucru Very Happy
ma regasesc si eu in spusele tale legate de Anca si albumul ei,imi transmite cele mai frumoase sentimente Wink
Anca a reusit sa-mi coloreze o zi din viata(ziua in care am cunoscut-o...cam acum 5 ani)si de atunci nu imi coloreaza numai o zi,ci toata viata!Viata mea are culore cu Anca Wink
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Adrian Lepadatu
MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 1:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

forumist activ

Data înscrierii: 05/Iun/2007
Mesaje: 63
Locație: Braila

Eu nu am fost foarte interesat de la inceput de Anca insa atunci cand am vazut clipul la tv si am auzit si la radio piesa, mi-a atras atentia. Si mai mult mi-a atras atentia atunci cand am vazut pe site-ul lui Marutza ca este in zodia taurului. Spre rusinea mea, insa datorita unei reale crize financiare, nu mi-am permis inca sa cumpar albumul, ci doar sa-l descarc de pe net, ceea ce stiu ca nu este frumos dar credeti-ma ca in ziua de azi, dupa cum bine stim cu totii, este foarte greu sa-ti poti permite sa cumperi un album de 250.000. Sunt constient ca este rasplata fata de artistul care a muncit. Sper sa reusesc sa cumpar albumul, desi il am downloadat am sa incerc sa-l cumpar. Sa vb. cu bunicutza mea sa mai stranga cativa banisori sa-mi cumpar albumul. Very Happy
_________________
Adrian Lepadatu
***ANKA***
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul MSN Messenger
Tainted Love
MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 1:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 15/Mai/2007
Mesaje: 117
Locație: Sibiu/Frankfurt

Adrian, gasesti CD-ul original intr-un hipermarket si numai cu 20 RON, daca te face mai fericit. Eu am mai luat din Real cateva exemplare sa le fac cadou unor prieteni, ca o sa le placa Anka. Nu e la tine vorba de bani, daca iti permiti sa ai site, sa ai conexiune la internet, sa iei cursuri de dans sportiv si modern, sa iti cumperi cheesburger dublu cu cartofi pai etc. Gandeste-te ca TREBUIE sa cumperi CD-ul artistului tau preferat, daca vrei sa existe si un al doilea CD, ca o casa de discuri urmareste sa isi scoata banii investiti in productia albumului, in imagine etc. prin vanzarea CD-urilor. Iar daca vanzarile sunt sub asteptari...stiti ce poate urma. Iar eu ma gandesc ca vrei sa o mai asculti pe Anka mult timp de acum incolo. La urma urmei tu tocmai ai declarat ca ai incalcat drepturile de autor si ca ai comis o fapta care se pedepseste conform Legii 8/1996, modificata si completata prin Legea 285/23.06.2004 si prin Ordonanta de Urgenta 123/1.09.2005. Articolele 139-143 sunt interesante, cuprind sanctiunile. Rolling Eyes Asa ca fa cumva si cumpara-i CD-ul, ca nu face pe nimeni suma de 20/25 RON. Wink

Acum sa fiu ontopic...e mult de spus aici, cred ca o sa ii spun chiar Ankai atunci cand o voi cunoaste, ce inseamna unele piese de pe album pentru mine. Nu e vorba de stare de liniste sau de agitatie, mai degraba de altceva. Dar e mult prea mult de povestit acum Smile In orice caz, o anume persoana se gandeste la mine cand o asculta pe Anka...si nu (mai) e din Sibiu, iar asta cam spune tot.
_________________
Poate intr-o zi iti vei dori, sa ma vezi zambind ca-n prima zi, atunci te vei gandi doar la mine...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luczian
MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 11:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

parca sunt mai zapacit pe zi ce trece, n-am vazut topicul asta decat azi.

cum as putea sa-ncep sa-mi expun "convoiul" de sentimente care ma napadesc de fiecare data cand ma gandesc la Anka? pai, cu inceputul. am fost marcat de primul clip in care am vazut-o in cadrul trupei in care a cantat inainte sa "imbratiseze" cariera solo. pur si simplu, am ramas fara cuvinte, iar imaginea Ankai m-a urmarit toata ziua. imi parea foarte cunoscuta, dar in acelasi timp prezenta ei imi trezea in sfuletul meu simtiri atat de puternice precum nu mai simtisem niciodata. ca mai apoi sa aflu ca Anka aparuse si in clipul B Brothers cu ceva vreme in urma si sa elucidez unul din motivele pentru care imi placuse atat de mult si videoclipul cu pricina.

a urmat mai apoi primul concert in care am auzit-o cantand. si dus am fost. Smile stiu ca m-am inghesuit pana in primul rand ca sa o zaresc mai bine, dar mai stiu ca prima oara cand i-am auzit vocea printre sutele de decibeli m-au cuprins fiorii si, totodata, o stare de visare. era prea frumos ca sa fie adevarat. dar a fost cat se poate de real, de asta m-am convins la fiecare concert care a urmat.

de-a lungul vremii Anka s-a remarcat prin aparitii in presa de exceptie. mereu le-am apreciat si m-am bucurat fiindca a demonstrat de atatea ori ca are anumite standarde sub care nu se coboara, fiindca a reusit sa arate lumii ca e o fire puternica si ca are un suflet bun. imi place ca e naturala, spre deosebire de atatia altii din show-biz. asta o deosebeste si o pune intr-un loc aparte, atat printre artistii de la noi, dar mai ales in inima mea.

cat despre ce a urmat dupa Nopti de dor, inca nu-mi pot exterioriza sentimentele. un clip de care l-am revazut de sute de ori si un album pe care il ascult zi de zi. versuri in care ma regasesc, piese ce-mi dau stari unice si diverse, ce-mi amintesc de locuri si persoane, ce ma incarca de energie si fara de care viata nu mi-ar fi atat de colorata (cum zicea Malina) precum e momentan. muzica fara Anka ar fi ca o zi de primavara fara soare. Smile
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MALINA
MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 9:47 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Ar fi bine sa se calmeze spiritele pe aici Very Happy Acest topic ca si forumul de altfel are un alt scop Wink pt pareri contradictorii legate de "preturile cd-urilor"sau orice altceva ,exista alte forumuri si alte metode de a intra in contradictoriu Wink
Let be ligt... and we smile Very Happy
Off topic! Shocked
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
PATRIK
MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 11:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

Am uitat sa spun pt cei care nu stiu ca ceea ce spune Malina pe forumul asta e SFANT si nimeni nu e mai presus de ea....exceptie fac desigur Anka si Mircea Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Adrian Lepadatu
MesajTrimis: Mie Iun 06, 2007 7:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

forumist activ

Data înscrierii: 05/Iun/2007
Mesaje: 63
Locație: Braila

Am inteles. "Sa traitzi"! Smile
_________________
Adrian Lepadatu
***ANKA***
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul MSN Messenger
MALINA
MesajTrimis: Joi Iun 07, 2007 6:08 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Vad ca s-au mai "descretit" fruntile pe aici Very Happy asa si trebuie Very Happy
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Adrian Lepadatu
MesajTrimis: Joi Iun 07, 2007 6:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

forumist activ

Data înscrierii: 05/Iun/2007
Mesaje: 63
Locație: Braila

Razz Razz Razz
_________________
Adrian Lepadatu
***ANKA***
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul MSN Messenger
PATRIK
MesajTrimis: Dum Iun 10, 2007 11:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

Acuma toata lumea e happy pe forum....asa si tb Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Lau
MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 28/Sep/2007
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

Asa cum spune si Luczian, nici eu nu am vazut rubrica asta pana acum. De cand a aparut si al doilea videoclip parca sunt "aerian" Laughing . Nu stiu ce e cu mine. Mai nou, cand merg pe strada si ascult melodiile Ancai la MP3 Player incep sa le fredonez Laughing . O fi bine, o fi rau... nu conteaza. Important este ca imi place Anca ffffff mult. Laughing Laughing Laughing

Am remarcat cat de talentata este si ce voce superba are de acum vreo cinci ani. Mai intai i-am auzit vocea. Apoi am vazut-o si vreo 3 minute am ramas blocat. Nu-mi venea sa cred. Incercam sa-i gasesc un "defect" si nu reuseam.Frumoasa era, stil avea, voce avea. Era artista perfecta Smile De atunci ce a urmat este poveste. Multe poze cu ea, cumparam tot felul de reviste unde aparea, urmaream emisiuni in care o puteam vedea....
In prezent pe Anca as compara-o cu Madonna in sensul ca, la fel ca si Madonna, "tace si le face". Ma refer aici la faptul ca nu iese in evidenta cu tot felul de trucuri ieftine ca alte artiste(?!)(fuste scurte, decolteuri sau alte chestii de-astea). Iar pentru acest lucru o apreciez foarte mult. In plus imi place de ea ca este modesta si sincera. Nu am auzit-o nicidata sa spuna ca are cine stie ce masina, bijuterii sau alte lucruri scumpe. Iar toate melodiile pe care le scoate sunt adevarate hituri.
Nu mai stiu sigur daca acum un an sau doi a fost un concert de Festivalul Berii unde avea si ea concert. Din pacate nu am putut sa ajung pentru ca avusesem o problema foarte naspa de sanatae. Marele atu al meu a fost ca apartamentul in care stateam era la vreo 200-300 de stadionul unde era petrecerea si se auzea perfect pana la mine. Asa ca le-am zis colegilor de apartament sa faca liniste sau sa plece pentru ca vroiam sa ascult concertul cu toate geamurile deschise maxim(macar atat Sad ). Bine, nu pot sa spun cat de mare a fost durerea ca nu am fost pe stadion. Atat de aproape si, totusi, atat de departe... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
anca
MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 2:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STAR

Data înscrierii: 21/Feb/2007
Mesaje: 187

Mai dar ce de cuvinte frumoase, ce de complimente, ma coplesitzi!.... Suntetzi tare dulci!! Very Happy .....
Consideram pana acum ca este un topic rezervat exclusiv voua, nu as fi vrut sa intru aici sa scriu insa, cu fiecare zi ce trece incep sa va cunosc tot mai bine si deci sa-mi deveniti tot mai dragi...

Va multzumesc muuult si... promit: n-o sa va dezamagesc niciodata!! Wink
Pupici!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ADI
MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 8:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

Cu mult drag Anka ! Si noi iti multumim mult pt ca existi si sa ne bucuri cu muzica ta. Te pup, cu mult drag !
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2  Următoare Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  



Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
Powered by DFMG
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community