Anca Badiu
FAQ †FAQ†† Căutare †Căutare†† Membri †Membri†† Grupuri †Grupuri
Înregistrare††::† Autentificare Mesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 Romanian Music Awards 2008 « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
MALINA
MesajTrimis: Lun Sep 22, 2008 7:12 pm    Titlul subiectului: Romanian Music Awards 2008 Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Cum zicea si Patrik,RMA 2008 se desfasoara anul acesta la Iasi,exista si un site unde gasiti sectiunile cu artistii nominalizati....etc.Va las linkul:
http://www.1music.ro/index.php/romanian-music-awards-2008/nominalizarile-rma-2008
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
PATRIK
MesajTrimis: Lun Sep 22, 2008 10:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

Din pacate Anka nu e nominalizata Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
MALINA
MesajTrimis: Lun Sep 22, 2008 11:08 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Unii nominalizatzi sunt de umplutura pe acolo...ca sa nu mai zic si de altii care sunt cu piese vechi si iar nu prea au ce cauta acolo....in fine...viva la vida.
Oricum "Cineva"a fost hit in tara si pe litoral(nu stiu cum nu a fost nominalizata piesa la RMA Shocked )si asta ne intereseaza,ca s-a fredonat si a incantat inimile tuturor Wink Aceste premii sunt "la suprafata" ca si altele de la noi din scumpa noastra tara.
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Dee-Dee
MesajTrimis: Mar Sep 23, 2008 10:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Data înscrierii: 27/Ian/2008
Mesaje: 35
Locație: Giurgiu

Asa e. Din pacate nu toate sunt "pe bune". Oricum eu cred ca e mai importanta reactia publicului decat o diploma Wink
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
anca
MesajTrimis: Mar Sep 23, 2008 1:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STAR

Data înscrierii: 21/Feb/2007
Mesaje: 187

un top adevarat se face in functie de difuzari si de research..nu are nimeni cum sa stie daca o piesa va deveni hit..(ma refer la artisti si la oamenii de rd si tv)cum spuneam depinde de research...dar dee dee ai dreptate,cateva topuri nu sunt pe bune..top100,etc...dar nu pt mult timp Wink
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luczian
MesajTrimis: Mar Sep 23, 2008 5:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

publicul oricum uita de premiile de genul asta. totul este doar un show, care din pacate, la noi nu a ajuns inca la amplitudinea celor din afara. ramane la latitudinea fiecarui artist daca isi conditioneaza cariera de un premiu sau de reactia ascultatorilor sai.

eu, unul, nu votez la RMA anul asta, din motivele invocate de Mali.
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ADI
MesajTrimis: Dum Oct 05, 2008 3:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

putem vedea live aici:

http://www.1music.ro/index.php/component/content/article/25-receptie/511-live-streaming-music-channel
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
PATRIK
MesajTrimis: Dum Oct 05, 2008 1:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

De la cate incep premiile pe Music Chanel?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ADI
MesajTrimis: Dum Oct 05, 2008 4:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

la 7 si la 8 recitalurile.
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
PATRIK
MesajTrimis: Dum Oct 05, 2008 6:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

ADI a scris:
la 7 si la 8 recitalurile.


Tnx! La mine acasa nu merge site-ul lor Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ADI
MesajTrimis: Dum Oct 05, 2008 7:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

pai cica numa cu internet explorer merge dar mai este un site care a preluat si au playerul mai mare. de la 8 incepe sa se difuzeze. acum is vedetele pe covorul rosu, sosesc, etc.

http://www.freewebs.com/anetv/rma2008direct.htm


am primit pe mail programul:

"De la ora 19.00 te invitam pe Covorul Rosu sa facem o radiografie completa a
tinutelor vedetelor, sa vedem cu ce masini se plimba si pe cine tin ele de brat.


Regulamentul interior a stabilit ca nu le dam dreptul la sfertul academic si
la ora 20.00 clopotelul suna, usile se inchid si dam drumul la distractie! Piata
din fata Palatului Culturii din Iasi este locul unde se da tonul la muzica si
voie buna: cei mai buni artisti romani, cele mai tari piese ale anului trecut,
jocuri de lumini, mii de wati putere, totul pentru cel mai tare show al anului!

La ora 20.00 deschidem urnele, numaram voturile si declaram care au fost
artistii de top ai anului, totul pana la ora 23.00 . Inspre miezul noptii,
distractia se muta in clubul “The Office” din Iasi si o tinem asa pana
inspre zorii zilei.

Vrei sa revezi show-ul? Luni seara, la ora 23.00 butoneaza pe Kanal D! Iar
weekendul urmator e “remember”: sambata de la ora 9.00 si duminica de la ora
19.00. "

sursa: www.1music.ro
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ADI
MesajTrimis: Dum Oct 05, 2008 8:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

aceeasi problema, publicitatea. au aratat-o pe anca doar de la piesa cineva si anca ne-a zis ca va canta 2 piese. deci a cantat prima piesa in timp ce noi vedeam publicitate. am facut rost de inreg. va postez imediat ce o primesc. Wink

inreg cu Anca:

http://rapidshare.de/files/40618951/Anca_Badiu.avi.html
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MALINA
MesajTrimis: Dum Oct 05, 2008 11:53 pm    Titlul subiectului: :( Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Mie nu mi-a mers playerul pe nici un site Confused
Ms Adi de inreg.acum o descarc si ma uit Very Happy
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ADI
MesajTrimis: Lun Oct 06, 2008 12:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

Pacat ca nu a mers. Ma bucur ca am reusit sa fac rost de inreg pt cei care nu au reusit sa vada. Mai am o inreg. pt ca Anca a mai prezentat si nominalizari la o sectiune. Fac rost si de acea inreg si postez maine.


Impresii: Anca a fost foarte frumos imbracata, a facut senzatie, exact asa cum ma asteptam. Cred ca ati vazut ca sunetul a fost f. slab. Anca a incercat pe cat s-a putut sa cante sa se auda si vocea ei si s-a auzit dar sunetul nu a tzinut cu ea. In fine. A fost frumoasa aparitia Ancai. Repet faptul ca ma dezgusteaza total publicitatea in urma careia am ratat prima piesa a Ancai care cred ca a fost My Baby.
Maine, de la 23.00, va fi difuzata pe Kanal D toata inregistrarea si sper, fara publicitate, sa arate cu Anca de la intrarea Ancai pe scena si pana la iesirea de pe scena.
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
anca
MesajTrimis: Lun Oct 06, 2008 6:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STAR

Data înscrierii: 21/Feb/2007
Mesaje: 187

sa va povestesc putin de la premii Smile am plecat din buc pe o ploaie torentiala ,ne am oprit pe la benzinarii unde am dat nas in nas cu niscai artisti..care se indreptau tot spre iasi si tot din acelasi motiv ca si noi Smile am ajuns f repede la iasi(cu nodul in gat ce i drept, deoarece managerul meu conducea cu viteza cam mare ) iar cand am ajuns la hotel era plin de artisti si bineinteles presa etc....ce sa va zic,unii erau relaxatzi,dar altii Shocked ..erau in niste fitze de nu le mai ajungeai cu prajina la nas :roll:in fine,pe la 8 30 mi am facut aparitia pe scena plina de apa unde era cat pe ce sa iau o cazatura de toata frumusetea :lol:publicul a fost extraordinar!!!m a primit cu aplauze si urlete...au cantat cu mine ambele piese(nopti de dor si cineva)si parca asa am mai uitat de micile incidente de dinainte...sunetul a fost de porc...nu auzeam absolut nimic,iar daca tu Adi imi spui ca pe prima piesa au bagat reclama(dar o sa vad pe canal d inregistrarea)o sa ma supar fffff tare Mad dupa care am prezentat un premiu la sectiunea the best dj..si aici...surpriza Surprised castigatorul era david dj pe care il cunosteam si cu care mai lucrasem,dar nu stiam cum arata..iar cand a aparut pe scena am ramas cu gura cascata...am zis..tu esti ??f tare,un baiat care lucreaza cu gabi huiban si care a compus si piesa celer de la reflex(mie imi place)f talentat si ffff modest Surprised organizarea a fost f k pacat ca a plouat,giovanni a reusit si de data asta sa faca o impresie fff buna in ceea ce priveste organizarea unui eveniment destul de important as zice...nu i deloc usor...nu stiu cum a iesit dar o sa vedem inregistrarea..si daca a fost naspa sa mi spuneti fara nicio jena... Wink pupicesc
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2  Următoare Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  



Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
Powered by DFMG
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community