Anca Badiu
FAQ †FAQ†† Căutare †Căutare†† Membri †Membri†† Grupuri †Grupuri
Înregistrare††::† Autentificare Mesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
 fanii, Anka si last.fm! « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
luczian
MesajTrimis: Joi Ian 24, 2008 12:25 am    Titlul subiectului: fanii, Anka si last.fm! Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

nu stiu daca sunt printre voi fani ai widget-urilor propuse de last.fm, cert e ca astea prind din ce in ce mai bine si in Romania. si daca nu e pt profile pe hi5 ori myspace ori pt felurite pagini personale, e for fun. si tinerii romanasi incep sa inteleaga si asta. dar destule povestile cu last.fm, ca nu asta este scopul.

ideea care e... fiecare artist ce e ascultat in winamp-ul/windows media player-ul/iPOD-ul unui utilizator conectat apare si in baza de date a site-ului. si asa apare si Anka. problema e ca sistemul nu e atat de avansat incat sa existe din programare corelatii artist - album - piesa si cum lumea asta e mare, sub acelasi nume de artist/trupa pot aparea mai multe piese ale mai multor artisti. asa se intampla ca o trupa (cam fantoma) britanica apare inregistrata sub numele de Anka. bhene, descrierea artistului e in sistem wiki (asta deja am modificat-o, aruncati un ochi pe-acolo, iar compeltarile pertinente sunt binevenite), dar imaginea "oficiala" se schimba pe baza de voturi (imaginea cu mai multe voturi se seteaza automat ca fiind principala). eu am pus coperta albumului Anka. dar un user nu poate vota decat o data. aici interveniti voi. Wink

asa ca reteta merge in felul urmator. intrati pe last.fm, puneti de-un cont (care sigur nu va ia mai mult de 5min), dupa care dati o fuga pana la profilul Anka si dati un vot la a 2a imagine. si voila! v-ati facut treaba! Smile

momentan imaginea principala e o ciudata imagine a solistei... parol, scalpului/podoabei capilare a solistei formatiei. Rolling Eyes

de ce toate astea? pai, ca sa ma refer la topicul deschis de Malina acu' cateva zile... pt o cat mai buna reprezentare a Ancai online. e de datoria noastra, acolo unde se poate face ceva... sa facem. Very Happy

p.s.: smecheriile cu mai multe conturi si mai multe voturi sunt acceptate, dar raman intre noi. Twisted Evil
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
aadmin
MesajTrimis: Joi Ian 24, 2008 1:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 87

http://www.lastfm.fr/music/Anca+Badiu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luczian
MesajTrimis: Joi Ian 24, 2008 12:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

...stiam de asta, dar cum la la majoritatea pieselor, la partea de track information apare la artist Anka si nu Anca Badiu, pe last.fm se inregistreaza cu Anka. asadar si prin urmare, am initiat chestiunea de fata.
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  



Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
Powered by DFMG
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community