Anca Badiu
FAQ †FAQ†† Căutare †Căutare†† Membri †Membri†† Grupuri †Grupuri
Înregistrare††::† Autentificare Mesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 top blog « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
MALINA
MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 12:12 am    Titlul subiectului: top blog Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

M-am gandit ca in curand sa pun impreuna cu Lucian aici in forum un alt topic interesant centrat pe legatura "Artist-hit single-promovare-beneficii-fani-consumatori". .Insa pana atunci, cand vom da drumul acestui subiect mai aparte, am zis ca un prim pas ar fi un sondaj,un top...de ce nu ,cele mai sincere pareri ale noastre legate de diferite BLOGURI de adevarata importanta de la noi.Pozitia si amploarea ce o ocupa un astfel de blog.Daca va intrebati de ce am inceput cu acest prim pas legat de un "blog"cred ca va dati seama.Pur si simplu cred(si vad) ca pe zi ce trece mediatizarea sau promovarea cu toate nuantele ei primeste o alura mai deosebita pe diferite bloguri Wink
Asa ca cei de aici care avem un blog preferat care intr adevar sa merite atentia, zic ca e ok sa-i facem o scurta descriere,sau macar o remarca.
Wink
Va las pe voi primii pt ca sunt foarte curioasa si nerabdatoare sa va aflu parerile Wink
_________________
www.anka4life.skyrock.com


Ultima modificare efectuată de către MALINA la Dum Iun 01, 2008 4:17 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
luczian
MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 8:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

tocmai am aflat ca Bobby Voicu a deveni manager regional al Yahoo! pe Romania. da, Yahoo! compania care scoate mai mult de un miliard de dolari profit pe an, pentru care s-a strofocat (degeaba) gigantul Microsoft, timp de cateva luni de zile. eh, nenea asta e un expert in social media si in blogging si are o emisiune maine de la 9 pm, la Radio Lynx. daca sunteti pasionati/interesati de subiect sau in necunostinta de cauza, aruncati urechea.

revin cu un alt post. Very Happy
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
anca
MesajTrimis: Mie Mai 07, 2008 12:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STAR

Data înscrierii: 21/Feb/2007
Mesaje: 187

F tare..anunta -ne cand o sa fie pe un alt post si la o ora mai decenta pt noi artistii...intelegi tu Luci ce vreau sa spun Very Happy
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luczian
MesajTrimis: Mar Mai 20, 2008 2:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

nah, am revenit. Very Happy

ma asteptam sa fie ceva reply-uri la topic-ul asta, dar se pare ca tema nu suscita interes... inca. punctul meu de vedere referitor la promovarea online (si aici nu ma refer la publicitate online, ci la tehnici de PR) - e ultimul trend in materie de activitati din domeniul asta. e o chestie atat de fresh (cred ca primele practici care merita consemnate au aparut in urma cu maximum 5 ani), incat nici nu exista o teorie adecvata in domeniu, iar unele tehnici inca au statut experimental. insa, ceea ce poate fi cu siguranta afirmat este ca, daca sunt folosite cu cap, au un succes mult mai usor cuantificabil si (cu adevarat) de proportii. explicatia simpla? interactiunea intre emitator si receptor este mult personalizata.

asa este si cu un blog. in momentul in care un artist sau o personalitate publica isi exprima gandurile public printr-o astfel de modalitate care implica comentarii din partea fanilor/admiratorilor sai, relatia devine mult personalizata. ca sa nu mai spun ca devine si mult mai profunda din moment ce subiectele atinse pot sa depaseasca aria de activitate. in ziua de astazi, in calitate de om cu acces la Internet, sa ai un blog e o chestie la fel de normala ca si cum ai avea un ceas. problema e de perspectiva (a se citi "continut"): ceasul poate sa fie de firma, dar daca stai sa te uiti mai bine, iti dai seama ca e doar un kitsch. daca ceasul e si de firma si si arata bine... eh, atunci, cu siguranta o sa se faca remarcat si n-o sa urmeze decat o serie luuunga de beneficii. si-aici incheiem cu metaforele. Laughing

pe scurt: un blog d.p.d.v. al promovarii cuiva, mi se pare esential. eu citesc bloguri. nu zilnic, insa am cateva pe care le vizitez cel putin pe o saptamana. inca n-am gasit combinatia perfecta care sa ma atraga zilnic pe un blog, cum ma atrage un site de stiri. but you never knooow! Very Happy
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MALINA
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 12:29 pm    Titlul subiectului: E-OK Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Ce parere aveti de "e-ok"?Parerea mea ca este singurul si cel mai misto site din romania dedicat industriei muzicale de la noi din ultimii 15 ani Wink Daca sunteti curiosi faceti o vizita acolo Wink Eu mi-am facut cont si mi se pare chiar foarte ok ce se intampla acolo. Wink
www.eok.ro
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ADI
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 4:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

Si eu consider ca este un site f bun si mediatizat. Eu am adaugat cateva piese de ale Ancai dar am vazut ca este creat un cont cu Anka Badiu. E al tau Mali sau al Ankai?
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
aadmin
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 6:12 pm    Titlul subiectului: ankabadiu pe e-ok Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 87

It's actually quite a problem that someone took the login "ankabadiu" on e-ok, because now we cannot use this acount anymore for official promotion...
so if you know WHO did this, thank you to send the password to us so that we can get it back.

admin@ancabadiu.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PATRIK
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 6:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 03/Apr/2007
Mesaje: 340
Locație: Bucharest

Sick people.....they think they can become Anka by using her name or wtf?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ADI
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 7:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 06/Aug/2007
Mesaje: 523
Locație: Bucuresti

A, deci nu e facut de Mali si nici de Anka. F ciudat si urat, cine a facut asta. Eu credeam ca Mali a creat contul. Eu am adaugat piese de ale Ancai cu contul meu personal. Sper sa se rezolve problema asta si cel care a creat contul sa dea parola. Cel mai bine este sa se trimita mesaje pe nicknameul acela sau sa se vorbeasca cu Florin cel care admin site-ul sa stearga acel cont creat cu numele Ancai.
_________________

I'm ADDICTED to your music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Tainted Love
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 8:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan nr. 1.

Data înscrierii: 15/Mai/2007
Mesaje: 117
Locație: Sibiu/Frankfurt

Eu citesc in principal www.monden.info si blogul oficial al Danei Nalbaru, in rest, daca mai am timp de altceva, mai sunt niste bloguri destul de interesante.

Eok...nici nu mi-am facut cont acolo, pentru simplul fapt ca mi-e foaaaaarte antipatic Florin, iar site-ul ala este oricum (printre altele) facut pentru promovarea mai mult sau mai putin ascunsa a trupei Hi-Q, care oricum nu mai e ceea ce a fost, de cand a plecat Dana Nalbaru.

Poate in vreo ~ 2 luni o sa mai existe un blog/site de muzica romaneasca, total altfel decat ceea ce exista momentan, insa nu stiu cum o sa stau cu timpul in privinta asta, o sa va anunt atunci daca e sa fie...
_________________
Poate intr-o zi iti vei dori, sa ma vezi zambind ca-n prima zi, atunci te vei gandi doar la mine...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luczian
MesajTrimis: Joi Mai 22, 2008 11:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fan.nr1&moderator

Data înscrierii: 02/Feb/2007
Mesaje: 261
Locație: bucuresti

admin, try talking with Florin or someone who's in charge around there. Very Happy

cat despre site, pe mine nu ma incanta in mod deosebit, dar e un inceput. in primul rand, nu-mi place deloc interfata. apoi sunt de-acord cu Tainted Love, site-ul e o modalitate mai mult sau mai putin mascata de promovare a Hi-Q. o sa salut insa cu mare entuziasm primul site de genul asta care o sa fie creat de cineva care nu mai activeaza pe scena muzicala romaneasca. dar, cu siguranta o sa treaca cel putin 2-3 ani pana o sa apara o concurenta serioasa la eOK.ro, fiindca tot ceea ce apare in premiera in Romania in mediul online creaza un precedent si un efect de turma patologic pt profesionalismul din domeniu (vezi hi5, care e unul dintre cele mai proaste site-uri de networking, dar care a prins foarte bine la noi fiindca a fost primul de care s-a auzit). Rolling Eyes
_________________
...still thinking at something brilliant...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MALINA
MesajTrimis: Vin Mai 23, 2008 12:18 am    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Hello!Contul "ankabadiu"nu e al meu Laughing Eu nu imi fac cont cu numele unui artist Laughing Am cont de utilizator normal Wink si e "maly" Wink
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
MALINA
MesajTrimis: Vin Mai 23, 2008 3:18 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Vreau sa va zic ca totul este cat se poate de ok cu contul de pe www.eok.ro Cristina(care se ocupa si de www.monden.info) va colabora cu Anca...si tot ea se ocupa de acel cont al Ancai de la e.ok Wink Deci relax my friends...totul e in regula Wink
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
MALINA
MesajTrimis: Joi Mai 29, 2008 12:05 am    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Admin

Data înscrierii: 26/Ian/2007
Mesaje: 696

Eu am dat de curand un ochi mai atenta la 2 blog-uri care mi se par interesante si f misto:a lui cabral si a lui vali barbulescu. Very Happy
_________________
www.anka4life.skyrock.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Sylver Cheetah 53
MesajTrimis: Mie Aug 20, 2008 10:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

forumist activ

Data înscrierii: 14/Aug/2008
Mesaje: 117
Locație: Milky Way

Eu ?n?eleg prin blog, jurnal online. Formatul consacrat de BlogSpot pentru bloguri, acum este folosit pur ?i simplu pentru site-uri. Confused Asta fac neprofesioni?tii care nu ?tiu nimic despre programare ?i webdesign. Rolling Eyes
"Blogurile" cu (numai) clipuri de pe YouTube, poze c?utate cu Google ?i "picanterii" din via?a vedetelor adunate de prin ziarele de scandal, nu sunt (din punctul meu de vedere) bloguri, ci, o spun la modul cel mai direct, nimicuri! Smile C?nd v?d ?n dou? articole consecutive de pe un blog, clipuri de pe YouTube, nici nu mai citesc, ?nchid direct. Wink
_________________
www.youplay.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2  Următoare Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  



Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
Powered by DFMG
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community